Як правильно обрати резину

Весна – найкращий час підготувати автомобіль для далеких поїздок. Почати варто з установки літніх покришок, а точніше з вибору гуми.

Ось що слід врахувати при виборі гуми:

 

По-перше, вибираємо прийнятний ціновий діапазон і фірму-виробника. Найпопулярніші з них Bridgestone, Dunlop, Michelin, Yokohama, Nokian і ряд інших брендів. Автомобільні шини повинні підходити конкретному авто, відповідати пори року, відповідати стандартам безпеки. Потім слід визначитися з вибором бажаного малюнка протектора шини. Безпека на дорозі багато в чому забезпечується саме цим фактором.

Існує три групи малюнка протектора шини:

 

-класичний
-асиметричний
-спрямований

Найпоширеніший малюнок покришок – класичний. Що не дивно: класична літня гума може використовуватися на будь-якому дорожньому покритті. Їй підвладне будь-які навантаження Симетричність протектора – вірна ознака приналежності шини до класичної категорії. У шин цього типу малюнок правій частині збігається з лівою половиною, напрямок у малюнка – горизонтальне або вертикальне. Класика – відмінний економ-варіант при хороших ходових якостях. Тут і не високий шум, і необхідна прохідність по грунтовці, хороша стійкість при швидкісній їзді. Вони непогано збережуть керованість авто на мокрому покритті. Зупинити свій вибір на класичному типі варто, якщо основний маршрут пролягає від будинку до роботи з періодичним виїздом за місто.

Асиметричні покришки мають різний малюнок лівої і правої частин. Це шини для любителів швидкості, крутих і різких маневрів на дорозі. Для підвищення стійкості на мокрій дорозі покришки забезпечені канавками водовідведення. З огляду на всі переваги, цінник на асиметричні шини на порядок вище класики. Але, вибір завжди залишається за вами.

Як правильно обрати резину

Спрямовані шини схожі з класичними симетричним малюнком. А ось малюнок протектора має нахил направо або наліво. Цей тип покришок добре зарекомендували при русі по мокрому асфальту.

Однак підвищений шум під час поїздки – неприємна особливість спрямованих шин. А ось поганяти з цими шинами не вийде: покришки не забезпечують стійкість автомобіля при русі з високою швидкістю. Самий істотний недолік – погана стійкість на високій швидкості. Крім того, часті поїздки по грунтових дорогах сприяють швидкому зносу малюнка протектора.

Виявляється, що зробити правильний вибір гуми нелегко. Якщо це вас утішить, то купити гуму на квадроцикл за всіма відповідним параметрам теж не так вже й просто. Віддайте перевагу самому оптимальному для вас варіанту. Рівною вам дороги!

Leave a Comment