Що робити якщо затопило машину

Південні регіони нашої країни регулярно заливає зливами. Раз у раз чути, що там підтоплює населені пункти. Разом з ними, природно, затоплює і автомобілі. Як же бути, якщо автомобіль опинився в такій ситуації і яким чином себе поводити? Звичайно, з часом вода відступить, але що можна буде зробити з автотранспортом, як запустити двигун, що буде з трансмісією, електропроводкою і салоном авто.

У тому, що автомобіль затопило, приємного мало, бо він автоматично зараховується до «утопленика». Але треба розуміти, машина річ не з дешевих і зовсім ясно, що її, як картонну коробку, що не утілізіруешь.

Отже, її треба буде спробувати відновити, що б на ній можна було їздити і далі. Однак, її «реанімація» варіант не з дешевих. Треба зауважити, що так як машина сама не заведеться, то її на СТО доведеться вести на евакуаторі.

Нижче буде детально описано, що потрібно зробити для «оживлення» «потопельника».

Огляд кузова

Хоча він, як правило, страждає найменше, але його треба оглянути в першу чергу, бо у кузова дуже багато оцинкованих деталей. Так як при затопленні автомобіль може плавати, то він підхоплений водним потоком може про що-небудь пом’ятися або подряпатися. Якщо щось подібне трапилося, то його, звичайно ж, доведеться відновлювати.

Але якщо пошкоджень не виявиться, кузов все одно треба буде відмити від мулу та інших принад «купання».

Якщо щось пропустити, то з часом ці місця почнуть іржавіти і гнити.

Перевірка двигуна

З мотором все набагато серйозніше. Якщо авто «скупалася» конкретно, то, звичайно ж, в двигун обов’язково потрапила вода через воздухофильтр або масляну пробку. Практично з упевненістю можна сказати, що вода потрапила в циліндри. Так що, якщо спробувати завести мотор, то гідроудар 100% забезпечений.

Що ж робити?

 


Двигун треба розібрати, зняти головку блоку, висушити поршневу і очистити распредвал з клапанами.

Далі треба зняти піддон і вилити масло, бо в ньому по любому буде вода.

Потім треба поміняти маслений фільтр, зняти і очистити дросель. Обов’язково потрібно поміняти повітряний фільтр.

Не слід забувати про свічки і котушки запалювання. Так що, для того, щоб мотор не загубити, доведеться виконати дуже велику роботу.

Трансмісія, мости, раздатка

Якщо автомобіль «пережив» потоп, доля трансмісії очевидна. Вода в неї проникнути може через щуп або через заливну пробку. Її можна не промивати, а тільки поміняти масло, бо малоймовірно, що в трансмісію може потрапити пісок. Аналогічні дії треба провести з заднім мостом і раздаткой, там теж можна тільки змінити масло.

Паливна система

У паливний бак і в паливну систему вода потрапить 100%. Так що, бензобак обов’язково треба зняти і злити з нього пальне. Потім потрібно оглянути паливний насос, так як він теж може виявитися забитим. Далі треба почистити паливний канал, зняти і добре прочистити паливну рейку.

Електропроводка

При затопленні автомобіля дуже сильно страждає електрика. Бортова мережа, звичайно, може не погоріти, але ЕБУ, АКБ і блок запобіжників, постраждають точно. Сучасні автомобілі знеструмлюють мережу, і це може, хоч якось, врятувати бортовий комп’ютер або магнітолу. Але ЕБУ і блок запобіжників, найімовірніше доведеться замінити, що, треба сказати, коштувати буде не дуже дешево. Акумулятор, якщо він «закритий», ще можна спробувати зарядити, так він ще може «ожити», а вода його тільки розрядить. Але якщо батарея яку обслуговує і рідина проникла всередину, то доведеться міняти електроліт.

Салон

Потоп на салоні позначиться не дуже добре. Крісла ще можна висушити, але вся внутрішня оббивка може дуже сильно постраждати і її доведеться міняти. Якщо авто занадто довго плавало воді, то і сидушки доведеться, швидше за все, міняти, бо від їх наповнювачів дуже довго буде виходити затхлий запах.

Що стосується гальмівної і охолоджуючої систем, то вони, як правило, не страждають, оскільки ці системи герметично закриті.

З вищеописаного видно, що роботи з «потопельником» дуже багато. Так що, якщо машина застрахована, то її краще «реанімувати» по страховці. Траплялося таке, що автомобіль зізнавався невідновлюваних, але якщо страховкою передбачений такий випадок, то це автомобілісту може виявитися на руку. Усе про авто https://auto-empire.com.ua/

Leave a Comment