Що робити, якщо машина була пошкоджена градом

Якими б себе люди не вважали всемогутніми, природа доводить зовсім протилежне. Град – ось яскравий цьому приклад. Часто ця напасть непередбачувана і буває завбільшки з волоський горіх. Град такого розміру здатний дуже сильно пошкодити машину і залишити на його кузові сильні вм’ятини і глибокі подряпини. Однак, не треба сильно засмучуватися. Професійні рихтовщики і малярі всі дефекти швидко усунуть. Можна, звичайно, рихтування зробити і вручну, але це зробити буде складно.

Пошкодження автомобіля градом бувають 5 видів:

– дрібні пошкодження ЛКП. Кузов і пофарбована поверхня постраждали не сильно.

– відколи на лакофарбовому покритті. Заподіяно шкоду фарбі і лаку, сам кузов ушкоджень не отримав.

– вм’ятини на кузовний поверхні. Фарба і лак цілі.

– вм’ятини на кузові. Лак отримав пошкодження.

На кузові глибокі вм’ятини. ЛКП отримало сильне пошкодження, а автоскла розбиті.

Видів ремонту три:

– шпаклівка і фарбування;

– заміна пошкоджених елементів;

– рихтування.

Нижче буде розказано як такі пошкодження усунути.

Перший вид ушкоджень:

– незначне пошкодження лаку. Ні поверхню кузова ні фарба на ньому ушкоджень не отримали

– легкі пошкодження. Їх можна усунути, для цього необхідно буде використовувати:

– полірувальний круг

– поліроль

– наждачний папір

– шлифмашинку.

 


Як видно, такі пошкодження можна виправити поліруванням.

Для цього автомобіль треба добре вимити. Потім наждачкою на 2000 затерти всі пошкоджені місця. Далі цю ж саму процедуру треба проробити зі шкіркою 2500 і 5000.

Коли пошкоджені ділянки будуть зачищені шкіркою, поліролью потрібно намазати все очищені місця і залишити на 5 п’ять хвилин. Потім треба полірувальний круг насадити на електродриль. Все, можна почати полірування. ЛКП не повинно перегріватися, бо якщо таке трапиться, то фарба може злізти повністю і кузов доведеться перефарбовувати.

Відколи на лакофарбовому покритті

При такому пошкодженні ремонт буде складніше попереднього. Спочатку потрібно буде дати оцінку пошкодження ЛКП автомобіля. Подивитися в яких місцях град пошкодив лак і здер з кузова фарбу. Якщо дефекти незначні, то для відновлення можна скористатися олівцем за кольором схожим з кольором машини.

Як же підібрати колір

Це можна зробити декількома способами:

– на комп’ютері;

– спеціальним віялом із зразками фарби;

– визначити колір по заводському маркуванні.

Останній спосіб найпростіший і точний. Номер кольору можна знайти на бирці, яку можна знайти:

– на капоті

– з боку двері

– під капотом.

Але такий спосіб не завжди прийнятний. Якщо автомашина стара, то бирка могла вже давно загубитися. Так само авто вже могло бути перефарбовано. І в тому і в іншому випадку знайти потрібну інформацію про колір буде неможливо.

Можна, звичайно, скористатися спектрометром, але треба сказати, коштує він не дешево. Але якщо грошей не пошкодувати, то можна точно дізнатися який у кольори номер фарби.

Якщо дефекти виявляться значними, то буде потрібно перефарбування всіх пошкоджених елементів.

Вм’ятини на кузові

Такі пошкодження ремонтувати буде складніше. Тут так само треба оцінити ступінь шкоди і потім визначитися, треба міняти погнуті елементи або їх можна отрихтовать. Деталь замінити, звичайно, простіше, ніж рихтувати, але це вийде дорожче.

Поміняти деталь не складно. Фарбу же підібрати можна по вищеописаному способу. Але перш ніж приступити до фарбування, поверхню треба буде покрити ґрунтовкою, пофарбувати, а на фарбу нанести лак.

Якщо прийнято рішення рихтувати

В цьому випадку доведеться обзавестися таким інструментом:

– молотком;

– бруском зі шматка деревини;

– стартовою і фінішної шпаклівкою;

– грунтом;

– фарбою і лаком.

Спочатку треба зняти все, що буде заважати рихтувати і приступити до самої процедури. Ударами молотка по дерев’яному бруску треба якомога краще вирівняти вм’ятини. Потім стартовою шпаклівкою поверхню треба вирівняти, а після її висихання нанести фінішну шпаклівку. Як тільки все остаточно висохне, поверхню треба зашкурить, загрунтувати і пофарбувати.

Вм’ятини на кузові, а скло розбите

Якщо машина пом’ялася, то її власникові залишається лише поспівчувати, бо він круто потрапив на «бабки». Але якщо йому авто дорожче грошей і він хоче свого «залізного друга» відновити, то вперед.

Перш за все треба прибрати всі осколки і зняти розбите скло. Зняти потрібно все зайве. Далі слід провести вищеописані дії: отрихтовать вм’ятини, зашпаклювати і пофарбувати.

А як бути якщо скла пошкоджені не дуже сильно?

Іноді на склі після граду залишаються ледь помітні тріщини. Таке скло викидати шкода, тим більше, якщо його ще можна якось полагодити. По краях тріщин потрібно просвердлити, щоб тріщина не розширювалася, невеликі воронки, а в тріщину залити клей. Після повного висихання скло треба відполірувати. Якщо все буде зроблено правильно, то на склі слідів буде практично не видно. Усе про авто https://auto-empire.com.ua/

Leave a Comment