Що робити, якщо автомобіль подряпали «у дворі»

Для багатьох автомашина вже давним-давно не розкіш, вона тепер лише засіб пересування і один із способів самовираження. Крім цього факту необхідно взяти до уваги і те, що добробут наших громадян зростає, а тому кількість автомашин на дорогах країни стає все більше. А парковок і стоянок, де можна було б залишити свою «ластівку», якщо і додається, але їх все одно на всі автомобілі не вистачає.

Саме це і змушує автомобілістів паркувати свої транспортні засоби, де доведеться, і часто їм доводиться їх виявляти в не дуже пріглядном вигляді.

Що ж робити, якщо раптом на машині виявилися подряпини, проколи колеса або інші великі і дрібні пошкодження? І навіщо потрібно щось робити?

Вся справа в тому, що страховики можуть, перш ніж укласти договір, оцінити автомашину. Будь-яка незначна подряпина, вм’ятина або скол можуть збільшити вартість страховки. Крім цього, страхова фірма може автомобілісту виплатити вартість ремонту, але у випадку з КАСКО, власнику автомобіля лагодження машини доведеться здійснювати за свій рахунок.

Чи є в цьому сенс?

 

Іноді бажано нікого не викликати, а змиритися, заїхати в автосервіс і відремонтувати машину за свої гроші. Кожна людина має своє правило: «треба / не треба», а тому загострювати увагу на цьому не варто. Але якщо все ж міркувати розсудливо, то відновлення справедливості, дело правое.


За яких обставин машина отримала пошкодження – на парковці або під час руху?

Якщо автомобіль був пошкоджений під час руху, чи то пак, його зачепив інший автомобіль, то обов’язково треба викликати співробітників ДПС, оскільки саме в їх «юрисдикції» міститься конкретна ділянка дороги і все, що на ній відбувається.

Якщо пошкодження вказує на те, що воно було заподіяно зумисне, то потрібно довести до відома дільничного, щоб це вже в його робота, на такий випадок «ДПСнікі» не приїдуть, пославшись на те, що це не в їх компетенції.

Чи треба про пошкодження автомобіля повідомляти в страхову компанію?

Так, обов’язково. Зовсім буде добре, якщо автомобіліст попередньо страховику подзвонить і проконсультується, що йому далі робити. Йому там зобов’язані допомогти, і не важливо, який у нього вигляд страховки.

Що ж робити, якщо авто було припарковано на пішохідній доріжці?

Якщо буде розкритий підроблення, то автомобілісту наслідки доведеться як від поліції, так і від фірми страховика. Другі запросто можуть подати в суд за шахрайство. Так що, такого робити не треба. У цьому випадку: найімовірніше, ображені такою несправедливістю перехожі «відірвалися» на машині. Так що, правильніше буде виправити водієві все самому.

Як бути якщо прислали документи з поліції?

Все аналогічно тому ж, що і після аварії, адже все, що відбулося, по-великому рахунку, нічим не відрізняється. Якщо не брати до уваги, що замість двох автомобілів – одна, і то, без істотного збитку для водія.

Важливо – не істерити і діяти не поспішаючи, бо поспіх в цій справі не помічник.

Що робити, щоб автомобіль не подряпали?

1. Припаркована машина не повинна заважати пішоходам. Не слід заїжджати на тротуари і перегороджувати пішохідні доріжки. Зазвичай, подряпини на борту саме і залишає розгнівані пішоходи. Дев’ять «пофиркает» і пройде повз, а десятий обов’язково «помститься».

2. Якщо машина залишається на проїжджій частині, треба подивитися, як стоять інші автомобілі. Якщо не хочеться щоб хтось «поцілував» вашу «ластівку», треба постаратися так не паркуватися.

3. Не слід замикати виїзд \ в’їзд іншим машинам. Часто господарі «замкнених» авто використовують для того, щоб виїхати, різні способи, аж до того, що перешкоди відкочуються подалі від цього місця для спрощення виїзду для інших. Усе про авто https://auto-empire.com.ua/

Leave a Comment