КЕРУВАННЯ АВТОМОБІЛЯ В УМОВАХ ОБМЕЖЕНОЮ ВИДИМОСТІ

 Практично дев’яносто відсотків інформації, необхідної для безпечного управління автомобілем водій отримує завдяки своєму зору.

 

Звідси випливає висновок, що хороша видимість є найважливішою умовою для безаварійного керування автотранспортом. Нашим очам при різкій зміні умов освітленості потрібен якийсь час для відновлення своєї працездатності.

Необов’язково бути водієм, щоб розуміти, як сильно б’є по очах під час нічної поїздки по неосвітленій трасі яскравий спалах дальнього світла зустрічної машини. Включення далекого світла фар зустрічних автомобілем на деякий час засліплює водія. Навіть при невеликому засліпленні процес відновлення зору водія триває близько десяти секунд. За цей проміжок часу автомобіль, що їде зі швидкістю 60 км / год, покриває відстань в 170 метрів. На цій ділянці неконтрольованого руху можуть виявитися пішоходи, машини та інші перешкоди. Однак, також існують деякі світлові сигнали між водіями, які навпаки здатні при пересування на важких ділянках дороги.

Засліплений світлом фар водій, деякий час нічого не бачить і, відповідно, не в змозі безпечно керувати своїм авто. Кращий спосіб уникнути засліплення фарами зустрічних машин – по можливості взагалі виключити водіння вночі і в поганих умовах видимості. Якщо ж іншого виходу немає і треба продовжувати шлях, то необхідно утриматися від включення світла в салоні автомобіля.

Навіть невелике полум’я запальнички здатне на деякий час вивести з ладу зір водія. Загальновідомо, що чим краще освітлена дорога, тим більшу яскравість фар зустрічних машин здатні витримати очі водія. Дійсно, очі водія звикають до певних умов освітленості дороги, і слабкий ближнє світло зустрічного транспорту вже не може завдати їм серйозної шкоди, за винятком їзди під дощем. Для посилення світла фар використовуються різноманітні методи, такі як установка в конструкцію фари відбивачів і спеціальних лінз, а також використання галогенних ламп замість звичайних ламп розжарювання.

Однак недостатньо мати сучасні фари. Крім цього, вони повинні бути правильно і точно відрегульовані, в іншому випадку світло буде розсіюватися в різні боки, і водій буде бачити все, крім дороги й узбіччя.

Не варто забувати, що поведінка на дорозі виявляє культурний рівень водія. Під час руху в умовах поганої видимості у автолюбителів існує негласне правило перемикати дальнє світло фар на ближній. На жаль, всім періодично доводиться стикатися з такими горе-водіями, які забувають про це прекрасне правило. Усе про авто

Leave a Comment