Навіщо потрібен спойлер або антикрило

Напевно кожен автовласник, який займається тюнінгом, хоча б один раз думав про встановлення на свій автомобіль аеродинамічного обважування, або хоча б головних його складових. Такий обвіс працює не тільки для додання авто агресивного або ж спортивного вигляду, але і для вдосконалення його поведінки на магістралі (як правило на високій швидкості), іншими словами для збільшення ходових даних.

Кожна складова частина обважування несе власну явну функцію, наприклад обвіс порогів авто працює для того, щоб відводити бічні завихрення, які віджимають автомобіль від дороги, а обвіс бампера здатний запобігати знову ж всілякі завихрення повітря виникають за машиною і т.д. Одними з важливих елементів обваження вважаються спойлер і антикрило. Тому що спойлер і антикрило вважаються головними частинами аеродинамічного обважування. Оглянемо їх детальніше.

Як працює антикрило і навіщо воно потрібне?

 

Навіщо потрібен спойлер або антикрило

Антикрило є по суті тим же крилом, які є у літаків, лише перевернуте. Втім це крило не піднімає авто в повітря, а навпаки придавлює і придавлює тим сильніше, чим вище швидкість, а також площа всього антикрила. Порівнюючи з іншими складовими, які мають величезне значення для аеродинаміки авто, вплив «вірного» антикрила розташовується близько 50%. «Вірне» антикрило не може бути занадто маленьким і не повинно розташовуватися в значній мірі близько до кузова авто, тому що в кращому випадку воно стане працювати як звичайний спойлер, ну а в гіршому як то кажуть виявиться нефункціональним.

Зараз про недоліки. При переміщенні на великій швидкості виростає навантаження на колеса підвищує механічні витрати на їх кочення. Крім того, крило робить допоміжне аеродинамічний опір, яке при підвищенні швидкості тільки збільшується. Помилкова форма і установка антикрила стане просто гальмувати вашу машину, що зможе привести до перевитрати палива.

Навіщо ж потрібен спойлер?

 

Навіщо потрібен спойлер або антикрило

Спойлер – примножити притискну силу авто на задній і передній осі, тягне за собою найменшу кількість витрат енергії при обтіканні кузова авто повітрям. Всі перераховані вище плюси спойлера дозволяють підвищити керованість авто на великих швидкостях, що збільшує захищеність руху.

Конструктивно існує багато видів спойлерів – невеликий козирок заднього скла, самостійна складова частина на багажнику або задній стороні даху. Для машин вірно встановлений і чимало важливо спроектований спойлер цілком здатний замінити антикрило. Крім усього цього, спойлер (особливо передній) допоможе заощадити бензин при переміщенні на великій швидкості.

На даний момент популярність спойлерів досить помітна, їх можна зустріти навіть на вантажівках. Усе про авто

Leave a Comment