БЕЗПІЛОТНІ АВТОМОБІЛІ «МАЙБУТНЬОГО» ЗБИВАТИМУТЬ ПІШОХОДІВ

З розвитком так званих “автопілотів” – систем автономного водіння четвертого і п’ятого рівнів, які не вимагають від водія активного втручання в керування автомобілем під час поїздки, виникає дилема: як системам попередження зіткнень діяти в тих випадках, коли ДТП неминуче, і на кону стоїть людське життя.

В інтерв’ю австралійському автомобільному виданню Caradvice, член ради директорів BMW Group Йен Робертсон розповів, що до 2021 року автомобілі BMW будуть оснащуватися системою автономного водіння п’ятого рівня з впровадженими «ноу-хау». Однак BMW на даному етапі впевнена, що подібні системи не зможуть приймати правильних рішень, і при неминучості ДТП, автономні автомобілі будуть сповільнюватися, а не відрулює «світ за очі» для порятунку життів людей.

БЕЗПІЛОТНІ АВТОМОБІЛІ

На його думку, на даний момент технології просто не дозволяють прораховувати людський фактор і управляти автомобілями в екстрених ситуаціях таким чином, щоб заподіяти людям найменший шкоди. Система автономного водіння п’ятого рівня не є істинною, оскільки п’ятий рівень – це людина, яка буде знаходитися на задньому сидінні, і він не зможе втрутитися в керування автомобілем в екстреній ситуації, – упевнений член ради директорів BMW Group.

БЕЗПІЛОТНІ АВТОМОБІЛІ

У той же час, не дивлячись на розвиток мереж автономного водіння, автомобілі повинні мати власним інтелектом, і приймати рішення в складних ситуаціях самостійно, а не орієнтуватися на водія, оскільки людині потрібно занадто багато часу, щоб в розслабленому стані правильно оцінити обстановку і прийняти екстрене рішення , – констатує Робертсон. Усе про авто

Leave a Comment