Як правильно вибрати дитяче автокрісло

В одних країнах використання дитячого сидіння обов’язково і регламентується правилами дорожнього руху, в інших – про них мовчать. Але статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я каже, що використання дитячого автомобільного крісла знижує смертність серед дітей віком до 1 року в аваріях на цілих 70%! Правильне дитяче крісло повинно відповідати двом параметрам: підходити дитині і підходити до автомобіля. Як цього добитися?

Коли автокрісло підходить дитині?

 

Як правильно вибрати дитяче автокрісло

Сучасні виробники намагаються максимально диференціювати групи крісел, щоб вони якомога краще підходили дітям різного віку, зросту і ваги, ну і щоб збільшити свій прибуток. Але все ж у «крісельних» фірм безпеку на першому місці. Більшість сидінь проходять краш-тести в автомобілях і на спеціальних симуляторах.

Як правильно вибрати дитяче автокрісло

1.Група 0 і 0. Закриті та напівзакриті люльки розраховані на перевезення дітей вагою від 0 і до 10 кг (група 0), або 13 кг (група 0 +). Крісла групи 0 встановлюються уздовж заднього дивана, що спрощує доступ до новонародженого, фіксується воно завжди штатними ременями безпеки авто. Автокрісло 0 відноситься до більш універсального варіанту. При перевезенні немовляти в люльку додається спеціальна вставка (для зняття навантажень з незміцнілого хребта). За правилами крісло встановлюється так, щоб дитина перебувала проти ходу руху (спиною вперед), щоб в разі різкого гальмування, або ДТП малюк уникнув кивка вперед. Кріпиться крісло або через штатні ремені безпеки машини, або через універсальні кронштейни Isofix. Часто люльки можна встановлювати і на шасі дитячих колясок.

2.Крісла групи I розраховані на вік від 1 до 4 років і вага чада від 9 до 18 кг. У таких кріслах зазвичай діти вже сидять обличчям вперед, а фіксація відбувається за допомогою чотирьох-, або п’ятиточкові ременів самих сидінь, або утримує столиком / бампером.

3.Група II-III. Це, мабуть, сама універсальна категорія дитячих крісел. Ця група підійде дітям від 15 до 36 кг. Автокрісло вже позбавлене власних ременів, в хід йдуть стандартні автомобільні. Часто для дітей вагою 25-36 кг виробники пропонують вже не повноцінне сидіння, а свого роду підставку, «бустер». Головна перевага – менша в порівнянні з автокріслом ціна, але і мінус суттєвий – відсутність бічного захисту. 4.Існують і універсальні крісла, які підходять дітям груп 0 і I, або I- III. Вони мають велику кількість вкладок, вставок і регулювань, що дозволяє підлаштувати його під зріст і вагу дитини. Звичайно, покупка універсального крісла – це економія коштів в порівнянні з покупкою двох-трьох сидінь для різного віку.

Як правильно вибрати дитяче автокрісло
Когда автокресло подходит автомобилю

 

Сьогодні є кілька загальноприйнятих світових стандартів кріплення дитячих крісел. Найпоширеніше з них – це кріплення ременями безпеки машини через спеціальні пази. Другий варіант – це роз’єми стандарту Isofix, який пішов у маси з середини 2000-х. Багато автокрісла випускаються і під ремені, і під Isofix, але другий варіант завжди дорожче, хоча і безпеку у них вище. Перед покупкою потрібно в керівництві по експлуатації подивитися чи є у вас на задньому ряду авто кріплення Isofix.

Деякі автомобілі дозволяють встановлювати дитяче сидіння попереду, праворуч від водія. Але потрібно пам’ятати, що при цьому обов’язково слід відключати подушку безпеки переднього пасажира, а також пам’ятати про те, що в деяких країнах допускається перевезення спереду тільки самих маленьких дітей (в колисках). Усе про авто

Leave a Comment