Як правильно їздити вночі

Скоро почнеться сезон літніх відпусток, в який автомобіль стане не лише чудовим засобом пересування, а й самим, що ні на є романтичним видом транспорту, здатним завезти своїх пасажирів по нічній дорозі куди тільки душа забажає. Автомобілістам бажаючим відпочити на лоні природи або з’їздити на півдня на особистому автотранспорті нічна поїздка може здатися не тільки захоплюючим пригодою, а й чудовою нагодою відчути себе водієм-далекобійником. Як же не потрапити в нічний ДТП стати його жертвою? Про це більш детальніше можна дізнатися нижче.

Як правильно їздити вночі

Основні правила нічної їзди

Спочатку треба розібратися: чи дійсно так терміново необхідно їхати саме вночі? Оскільки в деяких ситуаціях час на гальмування може знадобитися більше, ніж може дозволити ніч зі своєю не дуже то гарною видимістю. Однак, якщо автомобіліст хоче заощадити на часі, то їзда в темний час доби потребують дотримання водієм декількох дрібних правил, які він повинен засвоїти як «Отче наш»:

1. Кращий засіб від сну в дорозі і випадково не потрапити в аварію – як слід перед далекою поїздкою виспатися. Якщо такої можливості немає, то півгодини-годину на підзарядку організму має бути достатньо. У процесі відпочинку треба максимально розслабитися, часу це забере не дуже багато, зате на шляху організм буде дуже свіжим, тіло бадьорим.

2. Візьміть з собою якомога більше енергетиків. Кава з кока-колою діють на людський організм збудливо, а тому багато автомобілістів беруть їх з собою в дорогу. Однак, тут слід бути дуже обережним, оскільки такі напої можуть не тільки розігнати сон в дорозі, але і впливати на людський організм прямо протилежно і привести до найсильнішої головного болю. Так що, перш ніж відправитися в поїздку обов’язково ці енергетики потрібно випробувати на собі і подивитися який від них буде ефект і як вони будуть впливати на організм.

3. Не слід їсти занадто багато важкої їжі перед тим як сісти за кермо автомашини, бо така їжа лише прискорить процес розщеплення білків і жирів, і водія стане все сильніше хилити в сон.

4. Технічна сторона. Обов’язково огляньте всі фари, поворотники і склоочисники. Важливо, щоб всі ці деталі працювали справно. Подбайте також про наявність запасних ламп для фари і поворотников, що називається, на всякий випадок!

5. Щоб не заснути в дорозі були придумані також спеціальні гаджети – годинник з пульсомірів, які вимірюють ваш пульс в спокійному стані і фіксують його в своїй пам’яті. Як відомо, при засипанні пульс стає повільніше і показники падають, тоді такі розумні годинник починає посилати гучний звуків сигнал через навушники користувачеві. Така сирена, яка завиє в вухах підніме навіть мертвого від свого вічного сну!

6. Цікавим засобом є також не відривати погляду від машини, яка йде попереду і кілька змагання з нею в швидкості, то відставати, то знову наганяти. Подібні гойдалки не дадуть водієві занудьгувати і заснути!

7. Перевірені способи на кшталт гучної музики, свіжого повітря в салоні і часточки лимона під язиком.

Водіння в темряві

Ввечері та вночі на трасах, як правило, машин не дуже багато, бо інтенсивність руху в цей час доби на дорозі знижується чи не в десять разів. Але все ж, майже половина всіх дорожніх пригод відбувається саме в такий час. У чому ж причина такого парадоксу? Вся справа в тому, що водій в темряві бачить набагато гірше, порушується точність розпізнання їм кольору, порушується окомір, змінюється кут зору, оглядовість і мн. ін. Все це впливає на швидкість реакції автомобіліста і на можливість дати об’єктивну оцінку екстремальної дорожньої ситуації, що, природно і є причиною більшості аварій, багато з яких, на жаль, закінчуються смертельним результатом. У нічний час такі дорожні пригоди трапляються набагато частіше, ніж днем. Зазвичай, це – зіткнення машин, як правило, лобові або наїзди на пішоходів. Крім цього, після дуже непростого трудового дня кожен відчуває себе сильно втомленим, що теж дуже істотно відбивається на реакції і правильності дій в дуже небезпечній ситуації. Усе про авто

Leave a Comment