Зберігання автомобільних шин: поради та рекомендації

Більшість автолюбителів задається питанням про те, яким чином зберігати шини, щоб після сезону, проведеного без експлуатації, вони не прийшли в непридатність. Щоб уникнути цієї неприємності варто відповісти на ряд супутніх питань: гігієнічні питання, приміщення для зберігання, зберігання без дисків або в зборі.

Так ось, перед проведенням процедури заміни покришок на кожній з них слід зробити мітку, де вона була встановлена і її напрямок. Якщо протектор має направлений малюнок, то можна позначити передні і задні шини. Для цієї мети можуть бути використані ковпачки золотника в двох кольорах, а придбати їх можна у кожного водія в будь-якому автомагазині.

По завершенні процедури зняття покришок їх негайно слід вимити з подальшим висушуванням. Після цього рекомендується піддати гуму обробці особливим розчином, призначеним для консервації покришок. Це не просто гігієнічний аспект, проведення процедури консервації забезпечить збереження гуми, так як в разі її невиконання, можуть залишитися речовини, які значно прискорять процес її старіння.

Не варто упаковувати автошини в поліетилен занадто герметично: це може послужити причиною накопичення конденсату, який може спровокувати виникнення тріщин гуми, а за умови зберігання шин в зборі – прискорить корозію дисків.

З метою дотримання вимог до умов зберігання покришок слід зупинити вибір на наступних приміщеннях:

· Цегляний гараж;

· Комора приміщення в житло;

· Чистий і сухий підвал;

· Спеціально призначений склад.

Металевий гараж використовувати не варто, хіба що для зимового періоду. Це стосується і інших будівель господарського призначення. Якщо говорити про самому невідповідному місці для цієї мети, то це балкон.

Зберігання автомобільних шин
Також поширений серед автолюбителів питання щодо зберігання коліс з дисками.

Лучшии варіант – це зберігати покришки в зборі, з урахуванням збереження тиску, яке встановлено згідно з умовами експлуатації. В першу чергу це необхідно з метою запобігання забрудненню всередині. Також це забезпечує комфортні умови для подальшої установки. Однак, через відсутність можливості мати пару наборів коліс допускається зберігання і без дисків. Але тоді слід забезпечити умови для запобігання забрудненню шин. Оптимальним способом буде використання великих поліетиленових пакетів. Але, як зазначалося вище, вони не повинні запаковують герметично: слід залишати отвори для доступу повітря.

У разі утримання шин без дисків рекомендується розташовувати їх стоячи, а при зберіганні коліс в зборі слід їх укладати стопкою з урахуванням підтримки необхідного тиску. Також варто врахувати нюанс, що при утриманні шин з дисками в стосі дозволяється максимальну кількість 8 автопокришок, також їх слід перевертати кожні два місяці і зміняти їх місцями

Отже, незалежно від конкретних ситуацій, пов’язаних із зберіганням, існують загальні норми утримання автомобільних покришок – це збереження чистоти автошин, підтримання постійного температурного режиму і оптимального рівня вологості, захист від прямих променів сонця і зміна точки опори. Однак, вивчивши всі тонкощі зберігання автомобільних шин, автовласник не зіткнеться з неприємним сюрпризом при сезонній заміні. А також виконання умов правильного зберігання забезпечить безпеку експлуатації покришок і продовжить її термін, що дозволить скоротити витрати на техобслуговування автомобіля. Усе про авто

Leave a Comment