ЯК ЗМЕНШИТИ ВИТРАТИ ПАЛИВА

Будь який автолюбитель бував в ситуації, коли бензин уже майже на нулі, а до найближчої заправки ще далеко. В такий момент починаєш замислюватися, як можна звести витрату бензину до мінімуму, щоб своїм ходом можна було дістатися до найближчої автозаправки.

Що ж впливає на витрату палива? Як зменшити витрату палива? Куди йдуть літри настільки дорогого в наш час бензину, і в якій кількості?

Велика частина палива йде на подолання різних сил, зміна енергії і на нагрівання. Частина вилітає не згоріли до кінця і не здійснила будь-якої корисної роботи. У двигуна внутрішнього згоряння сам по собі коефіцієнт корисної дії низький.

На що ж витрачається енергія?

В першу чергу все залежить від швидкості пересування. На низьких швидкостях енергія, в більшій частині, йде на подолання сили тертя шин об асфальт, на більш високих швидкостях – на опір з повітрям. Так як більше на кузов доводиться опір повітря, конструктори автомобілів намагаються надати йому більш обтічну форму, щоб зменшити вплив повітряних потоків, які утворюються в русі позаду автомобіля. Так само на опір повітря впливає і якість покриття кузова. Чим краще відполірований автомобіль, тим менше він чинить опір повітрю.

Варто пам’ятати і про те, що відкриті вікна, люк і антена збільшують силу опору. Шини широкого профілю, багажник на даху автомобіля, та й що говорити, навіть дзеркала заднього виду також додають додатковий опір.

Як можна зменшити витрату палива до мінімуму?

 

-Намагайтеся різко не гальмувати і не розганяти, робіть рух розмірено і спокійно.

-При їзді зі швидкістю до 60 кілометрів на годину досягається мінімальний опір повітря. Це є головним правилом для тих, хто вирішив заощадити на бензині.

-По можливості використовуйте шини не широкого профілю (175-185)

-Тиск в шинах тримайте на потрібному рівні. Спущені шини збільшать витрата палива.

-Якщо немає необхідності, не подорожуйте на великих швидкостях. Оптимальний варіант 85-95 км / ч.

-Не забувайте закривати вікна і люк.

Позбавтеся від непотрібних речей в автомобілі, це допоможе знизити вагу. просто загляньте в багажник. Менше вага – менше витрата.

-Збільште аеродинаміку машини. Це означає приберіть все непотрібне зовні. У цей список можна віднести додатковий багажник на даху, неправильно встановлені спойлери і саморобні обважування. Та все це неодмінно збільшить витрату палива.

-Не витрачайте багато часу на розігрів двигуна. Під навантаженням він прогріється набагато швидше.

-Якщо у вас бензиновий автомобіль, то запуск холодного двигуна не проблема. Якщо ви потрапили в пробку, то при можливості глушите двигун, щоб заощадити дорогоцінні літри такого дорогого в наш час палива. Усе про авто

Leave a Comment