Заміна моторного масла

Заміна моторного масла на автомобілі

У двигуні автомобіля моторне масло виконує безліч різних і дуже важливих функцій. Воно зменшує тертя деталей двигуна, охолоджує силову установку і перешкоджає корозії. Тому періодична заміна моторного масла просто необхідна.

Щоб моторне масло виконувало свої функції – потрібно його змінювати, причому робити це потрібно періодично, а не один раз на п’ятирічку і потім зовсім про нього забути. Масло збирає в себе частинки пилу, стружки, сажі, гару, вологи і кислоти. Тим самим воно стає рідким і брудним. Якщо міняти моторне масло часто, можна заощадити на паливі, тому що двигун при цьому нагрівається менше і витрачає менше енергії на подолання тертя.

Звідси висновок: часта або регулярна заміна моторного масла дозволить двигуну служити довго і надійно. Заміна масла є найпростішим і дешевим видом обслуговування в сервісах.

Виникає питання, як часто міняти моторне масло? Скрізь вказані різні цифри. У кожного своя думка. Водії думають, що міняти масло потрібно кожні 10 тис. Км. У сервісі вам скажуть 7,5 – 15 тис. Км. А виробники моторних масел радять міняти масло через 20 тис. Км. Так кого ж слухати? Тим, хто виготовляє автомобілі важливо, щоб ви часто міняли машину, а не масло. Як же бути правильно, щоб не витратити зайвих грошей?

Після заміни масла, через три тижні подивіться його на масляному щупі. Воно чорного кольору. Якщо міняти масло кожні 1,5 – 2 тис. Км, то масло буде завжди чистим і ресурс движка зросте вдвічі.

Визначаємо періодичність заміни моторного масла:

1. Через деякий кількість часу масло втрачає частину властивостей, не залежно від пробігу автомобіля. Виходячи з цього, масло рекомендується міняти через 6 місяців, якщо у вас такої можливості немає, то бажано хоча б раз в три місяці.

2. При певних умовах експлуатації авто (складних або нормальних). Під складними умовами розуміються довгі і часті поїздки, використання автомобіля в містах, в горах та ін. В даних випадках масло міняють один раз в 1,5 місяця

Підведемо підсумок. Якщо ваш автомобіль новий або дуже дорогий вам, при можливості міняйте масло через 2 тис. Км. Якщо ви живете в мегаполісі або використовуєте автомобіль в складних умовах, міняйте масло через 5 тис. Км. При підвищеній витраті масла слід постійно стежити за його станом. В інших випадках міняйте масло через 10 тис. Км, але не рідше одного разу на півроку.

Все залежить від вас. А краще записуйте коли проводилася заміна моторного масла, заповнюйте записи в спеціально відведеній зошити. Усе про Авто

Leave a Comment