ЯК «ПРОДОВЖИТИ ЖИТТЯ» АВТОМАТИЧНОЇ КОРОБЦІ ПЕРЕДАЧ

Автоматична коробка передач сьогодні поступово відсуває на другорядний план класичну «механіку», яка стає долею зовсім вже «голих» версій бюджетних моделей або прерогативою комерційних автомобілів.

У міру розвитку автомобільної промисловості ми прийшли від простих (насправді, немає) триступеневий АКП до вже досить поширеним восьми-, дев’яти- і навіть десятіступенчатим трансмісіям. Виросла і надійність цих агрегатів, і їх ресурс, але їх все одно не порівняти з показниками механічних КП. Сьогодні ми розглянемо методи і способи, за допомогою яких можна продовжити життя автоматичних коробок передач і забезпечити їм гідну старість.

Перш за все, коректна робота трансмісії залежить від якості використовуваного масла. Воно суттєво відрізняється від звичайного моторного масла терміном служби і хімічними властивостями. Міняти його кожні 8-10 тисяч кілометрів, звичайно, не треба, але і його властивості поступово випаровуються.

Трансмісійне масло псується від занадто високої температури і оборотів обертання її компонентів. Важливо пам’ятати, що при заміні масла в КП використовувати те ж саме масло, яке рекомендовано виробником.

Інтервали заміни сильно різняться в залежності від виробника. Це може бути як 50 тисяч, так і 100 тисяч кілометрів. Якщо інтервал заміни в регламенті ТО не прописаний і не вказано в інструкції, то, швидше за все, коробка передач вважається не потребує постійного обслуговування – масло в неї залили на весь термін служби.

Вбити автоматичну коробку передач можна брутальним поводженням і частою експлуатацією в екстремальних умовах і режимах підвищеного навантаження. Наприклад, в інструкції до авто невипадково вказується максимальна маса причепа на буксирі. Навантаження понад норму може стати причиною перегріву, що веде до окислення лубриканта і поступової втрати змащувальних властивостей. Масло темніє і набуває характерного горілий аромат.

Врятувати коробку передач і, відповідно, сімейний бюджет з нервами допоможе елементарна уважність. Якщо на місці стоянки автомобіля виявлено сліди патьоків, не зайвим буде перевірити рівень масла. На жаль, не у всіх автомобілів є така можливість – деякі моделі не оснащені масляним щупом, так що перевірити стан коробки передач і рівень масла можна буде тільки в сервісі.

Якщо ви виявили, що масло зовсім потемніло або його рівень опустився до гранично допустимого значення, значить прийшла пора його замінити. Важливо відзначити, що доливати трансмісійне масло, як ми робимо це з моторним, не рекомендується. Його потрібно або повністю замінити, або використовувати варіант з очищенням.

Очищення масла для коробки передач підходить не всім моделям і зовсім не є стовідсотковою альтернативою заміні. Міняти масло вкрай бажано відповідно до регламенту.

Запорукою довголіття коробки передач є виключно своєчасне перемикання передач. Не варто «встромляти» паркінг, поки машина повністю не зупинилася. Перемикатися на «Драйв» з високих обертів теж вкрай небажано. Подібні дії можуть як мінімум серйозно пошкодити окремі компоненти, а в гіршому випадку – просто зламати сам агрегат. Проте, на ринку сьогодні багато автомобілів з досить традиційними гідротрансформаторним коробками, які оснащені електронною системою управління. Що буде з такою коробкою при перемиканні на ходу в невідповідне положення, показав вкрай ризиковий блогер.

Окремо відзначимо, що часта перевезення навантажених причепів негативно впливає на якість мастила. В такому випадку інтервал заміни масла рекомендується скорочувати в півтора-два рази. Усе про Авто

Leave a Comment