Як правильно паркуватися

Водії-новачки часто стикаються з такими проблемами, як правильно паркуватися.

Звичайно, з досвідом і часом кожен з них навчиться легко і швидко паркуватися в будь-якому місці. Щоб прискорити цей процес, необхідно знати правила паркування. Адже ДТП на стоянках, хоч і рідко зустрічаються, бувають вельми неприємними.

Місце для паркування

Для паркування автомобілів передбачені спеціальні місця. Не варто їх ігнорувати і намагатися залишити машину там, де зручніше. В цьому випадку ви ризикуєте отримати проблеми з поліцією або стати учасником аварії. Нехай навіть вам доведеться паркуватися в кілька разів довше, ніж хотілося б, але, погодьтеся, зекономлені гроші і нерви того варті.

Заглушили мотор – вийдете з машини і подивіться, як вона стоїть. Вона не повинна заважати іншим учасникам дорожнього руху. Якщо, наприклад, задній бампер розташований практично на проїжджій частині, тоді інший автолюбитель зможе в нього в’їхати, а потім покинути місце аварії, надавши вам самостійно розбиратися з проблемою.

Інші машини

Якщо ви залишаєте свій автомобіль на великій парковці, ставте його таким чином, щоб він не заважав іншим транспортним засобам. Варто зауважити, що пам’ятати потрібно не тільки про легковики, а й про вантажівках та іншої техніки. Вибираючи місце, відразу оцінюйте те, наскільки легко вам буде звідси вибиратися. Відзначте для себе, як правильно паркуються інші водії. Кут квадрата – найбільш невигідне місце для парковки. Інша авто запросто може перегородити вам виїзд.

паркування

Якщо ви паркуетесь поблизу від іншого автомобіля, подивіться спочатку, де у нього розташований кермо. Необхідно, щоб водій зміг легко сісти на своє місце і виїхати, не зачепивши вашу машину. Біля великого розважального центру взагалі не слід залишати автомобіль близько до іншого. Не забувайте, що автобусні зупинки і зони близько перехресть – це ті місця, де паркуватися категорично не можна.

Біля будинку

У сучасних умовах місць на стоянці вистачає далеко не всім автомобілям. Тому водія залишають своїх «залізних коней» прямо біля будинку. Але в цьому випадку необхідно ретельно вибирати місце парковки. Слід перевірити, чи немає небезпеки того, що на автомобіль впаде бурулька, камінь або, скажімо, будівельне сміття з даху будівлі. Навіть дерева можуть бути небезпечними, вже не кажучи про птахів, які так часто бруднять машини.

Пішоходи

Не закривайте при стоянці пішохідні доріжки, підхід до під’їздів, а також вхід на майданчик для дітей. Це не стільки заборонено, скільки просто негарно. Залишаючи місце парковки, подивіться уважно на всі боки – чи не йдуть повз пішоходи. За нанесення пішоходам травми передбачена кримінальна відповідальність. Дотримуйтесь цих правил, і ви легко навчитеся, як правильно паркуватися, і в той же час безпечно. Усе про авто

Leave a Comment