Як їздити з причепом на машині

Автопричіп – штука потрібна. Він дозволяє експлуатувати автомобіль максимальної ефективно і перетворює його в свого роду вантажівка малого розміру. На автомобілем з причепом часто їздять: дачники, аматори позбирати гриби, рибалки, активні відпочиваючі та мешканці сільської місцевості.

Функціональність автомобільного причепа багатогранна. На ньому може возити: будматеріали, домашнє начиння, урожай, добрива і ще багато чого. Він може використовуватися в якості імпровізованого складу на колесах. Тому причіп для авто і здобув таку широку популярність.

Що ж треба для того щоб їздити з автопричіпом?

Автомобілісти з водійськими посвідченнями категорії «В» можуть до своєї машини чіпляти причіп з масою що не перевищує вагу автотранспорту без навантаження. Для того, щоб використовувати причепом ще більшої ваги, потрібно категорія «ВЕ». Інакше, якщо ця умова буде порушена, водієві штрафу не уникнути.

Такі обмеження не безпідставні, бо важкий причіп зажадає від власника транспортного засобу наявності навичок водіння. Він значно збільшує масу транспорту, позбавляючи його, маневреності.

На авто з причепом їздити треба правильно, оскільки помилка в управлінні автомашини з причепом може шоферу коштувати дорого. Щорічно в статистику ДТП входять безліч аварій за участю машин з причепами.

как ездить с прицепом

Підготовка авто з причепом до тривалої поїздки

Причіп мало купити, його ще потрібно навчитися як слід обслуговувати і, звичайно ж, лагодити. Догляд за ним і перевірка найважливіших його систем, запорука безпеки на дорозі.

Перш ніж використовувати причіп, необхідно переконатися, що він справний.

Обладнання повинне перевірятися в такий спосіб:

1. причіпний пристрій треба перевірити на цілісність;

2. перевірити тиск шин;

3. упевнитися, що страхувальні ланцюги на місці;

4. фаркоп повинен бути оброблений графітової мастилом, бо вона зробить хорошим електроконтакт і знизить тертя;

5. перевірити функціональність зовнішнього освітлення;

6. цілісність підшипників на колесах;

7. стан амортизаторів;

8. наявність черевиків для коліс.

Як тільки все буде ретельно перевірено, а причіп підготовлений до поїздки, то можна вирушати в дорогу.

как ездить с прицепом

Як розмістить вантаж автоприцепі

Якщо вантаж в автомобільному причепі покладений як попало, то це, по-перше, порушить баланс, а по-друге істотно погіршить керованість ТС. Важкі предмети бажано розташовувати якомога ближче до початку автопричепи.

Якщо його задня частина виявиться перевантажена, то основна вага вантажу ляже на машину і тим самим погіршить її керованість. Слід пам’ятати, що тиск на фаркоп не повинно бути більше 50 кг.

Якщо автомобільний причіп перевантажений, то знизиться працездатність задніх гальм автотранспорту і буде великий тиск на підвіску ТС. Часто машини з переднім приводом буксують на одному місці.

Як на авто з причепом їздити?
Причіп істотно позначається на маневреності машини, бо з ним вона стає довшим і набагато важче.

Транспорт дуже помітно втрачає динаміку, він довше розганяється і стає менш потужним. Всі ці зміни в «поведінці» ТЗ водій повинен брати до уваги. Особливо це стосується обгонів маневру іншого автотранспорт.

Не треба ризикувати зайвий раз і ризикувати при обгоні, бо таке зневажливе до дорожніх правил ставлення може для авто з причепом закінчитися плачевно.

Під час їзди автопричіп не повинен бовтатися з одного боку в іншу. Якщо він буде «скакати» і «кидатися», то може виявитися несправною або підвіска, або вантаж розміщений абияк.

При обгоні іншого автотранспорту не слід забувати, що автомашини з причепом стає довшим. Рухаючись по дорозі швидкість не треба перевищувати, оскільки розбита дорога може з’явитися причиною заносу.

Як їздити на машині з автопричіпом заднім ходом?

Така їзда вимагає від автомобіліста особливої ​​уваги, бо їзда заднім ходом, маневр дуже складний. Кермо має повертатися в скоєно протилежну від напрямку повороту автомобільного причепа сторону. Усе про авто

Leave a Comment