ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЗАМІНУ КЕРМА

Автомобільний кермо тільки на перший погляд здається найнадійнішою деталлю машини, яку ніколи не доведеться міняти. Але в ході експлуатації в непридатність приходять підшипники, кріплення і електронна начинка керма, що стає причиною його заміни.

Крім цього деякі автомобілісти вважають за краще встановлювати нестандартні вироби, що підвищують комфорт і керованість.

Обмовимося відразу, що самостійна заміна керма справа непроста і крім певних навичок потрібно ретельно слідувати інструкції.

Підбір автомобільного керма

 

Новачки вибирають кермо по привабливому зовнішньому вигляду, тоді як в першу чергу слід перевірити його зручність і функціонал. Сучасні рулі оснащені подушками безпеки, і ще на них мають у своєму розпорядженні кнопки управління електронікою. В ідеалі краще прислухатися до рекомендація виробника, знайти які можна на упаковці.

При покупці нестандартного керма потрібно перевірити кріплення і обзавестися перехідниками фабричного виробництва.

Важливо: кермо – це вузол авто, безпосередньо відповідальний за безпеку водія і пасажирів.

Рекомендації по демонтажу керма

кермо

Іноді для демонтажу старого керма доведеться застосовувати спеціальний знімач, тому незайвим буде перед походом в магазин вивчити колишній вузол.

Перш ніж зняти кермо потрібно відключити акумулятор, потім:

– за допомогою плоскої викрутки зняти зовнішній кожух

– витягти сигнальний блок і подушку безпеки (відкласти в сторону)

– за допомогою хрестової викрутки зняти електричні контакти, які для зручності позначають папірцями

– при наявності фіксаторів на задній квиління маточини, зняти їх по черзі

– відкрутити центральне кріплення, притримуючи кермо

– звільнити дроти і зняти кермо.

Рекомендації по установці керма

Якщо буде застосовуватися перехідник, то установку керма потрібно починати з нього. Після того як перехідник щільно сяде на вал, можна встановлювати кермо.

Важливо: не пошкодити при установці дроти.

Монтаж нового керма відбувається в зворотному порядку і завершується поверненням на місце блоків сигналу і подушки безпеки. Щоб перевірити свою роботу потрібно покачати кермо з одного боку в бік і уважно відстежити відчуття під час подолання перших кілометрів. При найменших сумнівах краще доставити автомобіль в автоцентр.

 

Також до майстра потрібно звертатися, якщо під час роботи були пошкоджені модулі подушки безпеки або електроконтакти.

Фахівці не рекомендують новачкам експериментувати з самостійною установкою керма, а відразу скористатися послугами СТО. Усе про авто

Leave a Comment