Поради початківцям автоледі

“Як вести себе за кермом, як не боятися інших машин, та й як взагалі перший раз виїхати на дорогу і стати хорошим водієм? Все це прийде з досвідом, але деякі поради можуть допомогти початківцям водіям вже зараз.”

1) Чисто теоретично

Теорія це те, що треба знати як «Отче наш» і тоді останнім під час водіння взагалі вимовляти не доведеться. Не встигли все вивчити в автошколі, потратьте декілька вечорів в тиждень вдома, доведіть свої знання ПДР до ідеальних. Тоді в екстремальній ситуації ви зможете зробити все правильно і уникнути аварії. Для того, щоб простіше прив’язати в своєму розумі правила до реальної ситуації, перший час промовляти все, що робите, в своїх думках. Наприклад, «тут можливий тільки поворот направо, це знак головної дороги, я рухаюся по головній дорозі». Це дуже швидко навчить вас орієнтуватися в знаках, правильно рухатися по маршруту.

2) Залишайтеся спокійною

Звичайно, дама за кермом, а ще й в пробці, дуже часто викликає ажіотаж у чоловічої частини водіїв. Як школярі, вони намагаються показати свою симпатію, долаючи не найкомфортніші для автолюбителів речі: сигналять, «притирают» до узбіччя, намагаються не дати перебудуватися. Просто сприймайте це як знак уваги, а не щось страшне і дискомфортний. Зосередьтеся і продовжуйте дотримуватися правила, не намагайтеся агресивно відповідати, підрізаючи або ще якось висловлюючи розлад і нервозність. Якщо ви відчуваєте, що якийсь водій навмисно провокує вас, то просто пропустіть його і забудьте, як просто неприємний момент у вашому житті.

автоледі

3) Перший раз повинен бути

акуратним і спокійним. Виїжджайте в свою першу поїздку в вихідний день, краще вранці, коли на дорозі буде мінімальна кількість машин. Найкраще взяти з собою когось з правами. Адже, якщо ви втомитеся або перенервував, він зможе вас замінити. Рухайтеся заздалегідь наміченим маршрутом, дотримуйтесь правил, стежте за знаками. Все, що перший раз потрібно вимагати від себе, це – спокійно доїхати з пункту А в пункт Б, без пригод. Не поспішайте, не прагніть зробити все швидко і як у фільмах, просто рухайтеся з комфортною швидкістю. Сподіваємося, ви прикріпили знак «Початківець водій»?

4) Одягайтеся слушно

Навіть якщо ви їдете на вечірку, не варто управляти машиною в туфлях на шпильці. Просто зберігайте в машині пару балеток і перевзувайтеся на час руху. Це набагато скоротить можливість проблем при швидкому перемиканні з педалі на педаль. Якщо ви себе відчуваєте комфортно тільки в такому взутті, то доповніть підошву на туфельках спеціальної антиковзаючою наклейкою.

5) Екіпіруйтесь

У багажнику у кожної автоледі повинні бути абсолютно не жіночі речі. Домкрат, запаска, пара дощок. Останнє знадобиться в тому випадку, якщо ви повгрузаєте в грязі або глибокій колії, а навколо нічого підходящого не буде. Не забудьте про аптечку і засобі захисту. Буде це газовий балончик або травматичний пістолет, – вирішувати вам. Швидше за все, ви навіть ніколи не дістанете «зброю» і не застосуєте його. Однак, ситуація на дорогах не найспокійніша і, якщо ви будете їздити по ночах або по пустельних шосе, краще убезпечити себе.

автоледі

6) Вчіться паркуватися

Це універсальна порада для всіх дам за кермом. Якщо не виходить все зробити добре самостійно, попросіть кого-небудь із знайомих потренуватися з вами. Цим умінням ви убезпечите себе від безлічі негативних емоцій і сварок. Пам’ятайте, грамотна парковка вбереже вас від можливих ДТП, які не оплачують страхові, а також від неприємностей, типу проколів шин або розбитого скла.

7) Ваша перша машина повинна бути зручною!

Чи не намагайтеся відразу придбати щось дороге і нове; тренуватися потрібно на тій, що її буде шкода. Найкраще вчитися на механічною КПП, з неї на «автомат» переключитися набагато простіше, ніж навпаки. Також не варто відразу ганяти на великій швидкості, зрозуміло, що це виглядає набагато ефектніше, але і проблем принесе більше. Усе про авто

Leave a Comment