Фарбування литих дисків в гаражних умовах

Як відомо, одне з слабких місць лакофарбових покриттів будь-якого автомобіля – це колісні диски. А все тому, що вони найбільш схильні до механічних пошкоджень. Не тільки поребрики та гострять кущі зможу завдати шкоди фарби диска, але і дрібні камені, особливо, під час екстремальної їзди по бездоріжжю. Досить з них і гравію на шосе.

Безсумнівно, повернути колишній блиск вашим литим дискам допоможе будь-яка покрасочная фірма, але і коштувати це буде не мало. Для тих, хто не звик кидати гроші на вітер, а робити все своїми руками і присвячена ця стаття. Якщо ви не з таких, то просто зайдіть на відповідний сайт в розділ «продаж дисків» і купите нові. Відразу хочу зауважити, щоб пофарбувати литі диски самостійно, вам знадобиться гора терпіння, цілий день часу, відповідні матеріали та інструменти, і відповідне місце для фарбування, наприклад, гараж. Отже давайте по-порядку.

Що нам знадобляться для фарбування литих дисків.

1.Залізна ручна щітка або спеціальна металева насадка на дриль або «болгарку».
2.Наждачний папір декількох розмірів
3.автомобільна грунтовка
4.Автомабільні шпаклівка
5.Кілька балончиків автомобільної колісної фарби
6.Абразивна паста для шліфування
7.Кілька балонів безбарвного автомобільного лаку

Фарбування литих дисків в гаражних умовах

Етап перший. Зачистка дисків

Фарба на колісних дисках – одна з найміцніших, що не піддаються впливу. Тому вручну зняти її буде проблематично. Але, все ж для початку візьміть стамеску або старий ніж і спробуйте відколупнути всі відколи, тріщини і стару фарбу. Можна звичайно застосувати і якусь спеціальну хімію або автокосметику для зняття старої фарби, але не думаю, що вона вам багато в чому допоможе. Після застосуєте дриль з насадкою і до кінця зніміть всі залишки старої фарби. Ви повинні розуміти, чим краще підготуєте поверхню литого диска з новою фарбування, тим краще буде виглядати ваш відреставрований диск.

Етап другий. Фінішна зачистка руками

Цього разу вам знадобиться наждачний папір. Як би прекрасно не працювали електричні помічники, роботу руками ніхто ніколи не замінить. Далі зачистите до максимально можливої ​​гладкості всю поверхню диска. Спочатку використовуйте грубу «наждачку», наприклад, № 60. На фінішному етапі зачистки візьміть шкурку № 240 намочіть її водою і доведіть поверхню литого диска до гладкої поверхні. Потім гарненько промийте від абразивного пилу який-небудь знежирюючий рідиною, наприклад, бензином або ацетоном.

Етап третій. Вирівнювання поверхні

Тут нам знадобиться куплена в автомагазині грунтовка. Вона краще і рівніше ляже на теплу поверхню, тому перед її нанесенням, якщо є така можливість, злегка підігрійте диск за допомогою калорифера. Нанесіть ґрунтовку в кілька шарів з перервами, щоб трохи підсохла. Грунтовка покаже вам всі нерівності диска і, якщо це необхідно, можете зашпаклювати їх за допомогою автошпаклевкі з банки або використовую рідку шпаклівку з балона. Загалом, не лінуйтеся, працюйте ретельно, для себе все-таки. Вирівнювання поверхні диска, та й будь-якого іншого виробу до ідеального стану, найважча і важка робота, але і найнеобхідніша. Так що виконати її треба якісно.

Етап четвертий. Фарбування литого диска

І ось він довгоочікуваний момент, але і найвідповідальніший. Тут головне зробити все правильно, в іншому випадку вся ваша колишня робота піде нанівець. Сподіваюся до цього часу ви вже підібрали нудний вам колір для диска. На щастя, в даний час вибір відтінків фарби досить широкий. Отже, перед самою фарбуванням диска знову знежирення. Балончик періодично струшуємо, тримаємо на відстані близько 40 см від поверхні, що фарбується. Проходимся рівномірно по всій поверхні кілька разів Щоразу робимо перерву на десять-п’ятнадцять хвилин, щоб шар підсох. Відходимо на відстань і уважно дивимося на пофарбовану поверхню. Зараз на ній виступлять всі недоліки нашої роботи, якщо звичайно вийдуть. Тут за все відповість ваша підготовка. Якщо, все ж, з якихось причин ви побачите шлюб виконаної роботи, не бійтеся, тому що висохлу фарбу можна знову зашкуріть і все виправити. Після чого знову пофарбувати. І ось перед нами красується нова, глянцева, блискуча поверхня. Щоб закріпити успіх, покрийте диск безбарвним лаком, який створить додатковий захисний шар.

Етап п’ятий. Дивимося і радіємо

фарбування литих дісковНесмотря на втрачений в гаражі день і навіть два, брудний одяг і обличчя, ви сповнені щастя і радості. Ви все ж змогли самостійно пофарбувати литі диски свого автомобіля, не вдавшись до допомоги автосервісу. Он вони новенькі лежать біля батареї і сохнуть. Дайте пару діб до повної вулканізації фарби і приступайте до монтажу дисків на авто. Відкриваємо ворота гаража і з високо піднятим підборіддям виїжджаємо на вулиці нашого міста. Хай щастить. І не забуваємо залишати коментарі! Усе про авто

Leave a Comment