Чому потіє скло в салоні?

Взимку треба не лінуватися скидатися сніг з машини і з взуття – і скла, швидше за все, залишаться прозорими.
Запітнілі скла – це не тільки неприємно. Це серйозно обмежує видимість і може привести до аварії через те, що водій не побачив іншу машину або не зміг вчасно зорієнтуватися в дорожній ситуації.

Одна з основних причин запотівання скла – підвищена вологість в салоні. Вона може виникнути через те, що в снігову або дощову погоду водій і пасажири сідають в салон в мокрому взутті та одязі. Кладуть на килимки мокрі парасолі. Волога може потрапляти і через пічку від снігу, що розтанув у моторного відсіку. Та й люди в салоні видихають разом з повітрям пари води, яка конденсується на склі.

Чому потіє скло в салоні

Як боротися з запотіванням скла?

Взимку слід регулярно позбавлятися від води, яка неминуче накопичується на килимках салону. Інакше скла так і будуть потіти. До того ж з часом під килимами утворюється «болото». Це може призвести до замикання електропроводки або спровокує іржу на кузові.
По-перше, потрібно стежити, щоб на салонних килимках не накопичувалася вода. Тому стряхивайте сніг з взуття, перед тим як сісти в салон. А якщо волога все ж зібралася на килимках, її слід вилити. Зробити це, не проливши частина води на оббивку салону, простіше, якщо у гумових килимків високий борт. Пам’ятайте про це, купуючи нові килимки для машини. Взимку краще використовувати саме гумові килими. Вони, на відміну від ворсових, краще очищаються від води, снігу і бруду.

Також слід перед початком руху змітати сніг, який накопичується на вентиляційну решітку, розташованої між вітровим склом і капотом. Після того, як двигун прогріється, цей сніг розтане і волога потрапить прямо в систему вентиляції, а звідти в салон.

Можна використовувати антизапрівач, які продають в будь-якому автомагазині. Цей склад запобігає конденсації вологи на стеклах. Наносити його треба заздалегідь на очищену суху внутрішню поверхню скла.

Що робити, якщо скла вже запітніли?

Відкрийте заслінку рециркуляції повітря і включіть кондиціонер. Він сушить повітря, так що це найефективніший і швидкий спосіб позбутися від запотівання. Усе про авто

Leave a Comment