Чи потрібно включати автомобільний кондиціонер взимку

Настали морози і потреба в охолодженні салону автомобіля начебто відпала. Однак, як стверджують експерти, забувати про кондиціонер не варто. Чим він може стане в нагоді взимку і чому його необхідно тримати напоготові.
Не варто забувати, що кондиціонер – це технічний вузол, і його справність залежить від умов експлуатації. Якщо будь-яку техніку залишити без руху на півроку, то в механізмах відбудуться незворотні зміни. Гумки розсихаються, патрубки тріскаються від зміни температур, а холодоагент випаровується. Після кількох місяців простою кондиціонер може підкинути багато неприємних сюрпризів. Буде потрібно його обслуговування. Однак якщо час від часу давати йому навантаження і в морози теж, то він повинен спокійно пережити снігові місяці.

Справа в тому, що мастило компресора циркулює нормально тільки під час роботи пристрою і всі робочі поверхні будуть покриті захисною плівкою. Кондиціонер слід включати щодня як мінімум для забезпечення постійного мастила і щоб не закисла притискна металева пластина муфти.

Але є в його роботі і практична користь. Незважаючи на те, що низьких температур за віконцем і так досить, кондиціонер знадобиться для сушіння повітря в салоні. Якщо йде сильний сніг або кілька пасажирів сіли в машину в мокрому взутті, то скла швидко запотівають. Кондиціонер переганяє повітря і видаляє вологу, створюючи комфортну атмосферу в салоні. При цьому боятися холоду не варто. Піч буде смажити набагато сильніше і переб’є холодний потік, створюваний в надрах кліматичної установки.

морозы для авто
Деякі водії намагаються не використовувати кондиціонер через підвищеної витрати палива, який при нульових температурах і без того великий, але в реальності збільшення споживання відбувається лише на 0,6 л. бензину.

Інша справа, що при холодному пуску двигуна активоване привід кондиціонера може давати підвищене навантаження. Багато нових автомобілів навчені дезактивувати муфту перед стартом, щоб не гвалтувати і без того замерзлий двигун. Інші ж продовжують живитися від нього. Тому рекомендується під час прогріву двигуна все ж вимкнути кліматичну установку, як і мультимедійну систему теж, щоб полегшити машині пробудження. Але як тільки «ластівка» відігрілися і прийшла в робочий стан, то можна знову натиснути кнопочку А / С.

Робота кондиціонера взимку важлива і з ще однієї причини. У періоди довгого простою в осередках теплообмінника починається розмноження мікроорганізмів, з’являються грибки і бактерії. І якщо після багатомісячного простою включити обдування, то тижнями копилася шкідлива субстанція вдарить концентрованим потоком в легені. Не виключено виникнення дихальних захворювань.

Тому краще завжди тримати кліматичну установку в дії. Чим більше вона працює, тим довше термін її служби. Усе про авто

Leave a Comment