Аерозолі для заклеювання проколів – альтернатива звичній “запаски”

Колектив експертів, що займається перевіркою автомобільних складових, вважає, що питання про функціональність і зручність використання аерозолів для заклеювання проколів коліс зовсім не назвеш банальним. Шукаючи на нього відповідь фахівцями були проведені аналогові випробування різних видів герметиків в умовах наближених до реальних умов.

Проаналізувавши продаються аерозольні речовини, експертами було прийнято рішення протестувати найчастіше зустрічаються в магазинах склади представлені фірмами: АБРО, Holts, Ликви Моли, Hi-Gear і Ашан.

Збудований ними порядок дій для п’яти підлягають тестуванню зразків був дуже простий. На протекторі автомобільного колеса з протилежного боку потрібно зробити шести міліметровий прокол, і коли тиск знизиться до нуля, прокол закрити герметиком. Найбільш віддалена точка вибирається для ускладнення введення герметизирующего речовини в прокол. Далі фіксується тиск повітря в шині, створене газами балона разом з герметиком. Якщо тиск виявиться на 2 атмосфери менше нормального значення, то їх доведеться підкачати. Потім треба перевірити герметичність автомобільного колеса, і дати відповідну оцінку дисбалансу. Придатність Автоколеса для експлуатації визначається на наступних даних.

АБРО

Балону вдалося підвищити тиск всього лише до 0,7 бар. Немає сенсу довіряти інструкції, яка обіцяє, що прокол буде усунутий за все за хвилину. Повітря труїть, як і раніше, і його витік не вийшло усунути ні через одну, ні через п’ять, ні навіть через 20 хвилин. Весь герметизирующий склад витік з шин всього за 10 хвилин. Даний зразок з випробувань довелося зняти.

Ашан

Щоб загуснути в проколі і припинити цькування повітря, піні знадобилося на це 10 хвилин. Колесо вдалося підкачати лише до 0,6 атмосфер. Так як піна сильно прилипає до рук, перш ніж її використовувати, треба надіти рукавички. Що потрапив в колесо герметизирующий склад дисбалансує його.

Hi-Gear

Такий склад густіє дуже швидко. Слід зазначити те, що виробник відразу повідомляє, що герметиком можна закрити прокол діаметром всього до 4,5 мм. Але все ж, вийшло залатати і шести міліметровий отвір. Рухатися при такому дисбалансі колеса на автомашині хоч непогано, але можна. Але на морозі цей склад замерзає всередині шини.

Holts

Балону вдається підняти тиск в покришці до 0,9 атмосфер, що для тестування – рекорд. Але інструкція вказує на те, що тиску не повинно бути слабкіше 1,2 атмосфери. Недолік такого герметика в боргом загусанні, на це йому потрібно 10 хвилин.

Ликви Моли

Значення початкового тиску в шинах після введення герметика досягло 0,4 атмосфер.Свое пряме призначення складу виконав бездоганно. На загустение йому було потрібно не більше 5 хвилин. Що стосується дисбалансу колеса, то він не вище 10 гр. На цьому колесі можна спокійнісінько їхати далі. Саме останній зразок і переміг в даному тестуванні. Усе про авто

Leave a Comment